НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###ТМ. Франція - Португалія 2:1. Гол Куарежми як символ нової Португалії ###

ТМ. Франція - Португалія 2:1. Гол Куарежми як символ нової Португалії - изображение 1Париж. Стадіон: "Парк де Пренс"ТМ. Франція - Португалія 2:1. Гол Куарежми як символ нової Португалії - изображение 2
Головний арбітр: Шимон Марціняк (Польща)
Франція – Португалія 2:1
Голи: Карім Бензема 2, Поль Погба 70 – Рікарду Куарежма 77 (пен.)

Франція: Стів Манданда – Бакарі Санья, Ельякім Мангала, Рафаель Варан, Патріс Евра – Йоан Кабай (Мусса Сіссоко 71), Блез Матюіді, Поль Погба – Антоні Грізманн (Морган Шнайдерлін 84), Карім Бензема (Андре-Пьєр Жиньяк 89), Матьє Вальбуена (Дімітрі Пайєт 58)

Португалія: Руй Патрісіу – Седрік Суареш, Пепе, Бруну Арвеш (Рікарду Карвалью 46), Елізеу – Тьягу Мендеш (Едер 68), Андре Гомеш (Вілліам 46), Жоау Моутінью – Нані (Рікарду Куарежма 68), Кріштіану Роналду (Жоау Маріо 76), Данні (Вієрінья 84)

Попередження: Йоан Кабай 23, Ельякім Мангала 33

ТМ. Франція - Португалія 2:1. Гол Куарежми як символ нової Португалії - изображение 3

Вперше за останні чотири роки збірна Португалії виходила на матч не під головуванням Паулу Бенту. І дивним тут є саме сила терпіння керівних осіб із Федерації Футболу Португалії, адже Бенту вже давно дискредитував себе як тренер головної команди. Звільняти Бенту можна було до чемпіонату світу 2014, під час нього, відразу після нього. Але 45-річному фахівцеві дали ще один шанс у вигляді відбору до Євро-2016. І от, проваливши стартовий матч кампанії (поразка 0:1 від Албанії), Бенту вже не мав жодного сильного аргументу для відбілювання свого імені.

На гру проти збірної Франції, яка для португальців стала репетицією перед поєдинком відбору проти Данії, команду вперше виводив Фернанду Сантуш. Фахівець, який зробив собі ім'-я непоганою роботою зі збірною Греції, відразу дав зрозуміти, що на новому для себе місці буде діяти рішуче. Про зміну чи незміну стилю гри колективу говорити ще зарано, а от про новй підхід у кадровій політиці – можна. Фернанду Сантуш повернув до лав національної збірної ветеранів, на яких не розраховував Бенту. Зокрема, сьогодні в старті вийшли Мігель Данні та Елізеу, на лаві для запасних починали Рікарду Карвалью та Рікарду Куарежма (з'-явилися в другому таймі). А от в особах Седріка, Андре Гомеша, Іво Пінто, Жоау Маріо, Вілліама Фернанду Сантуш бачить майбутнє своєї команди.

У Франції, власне, все традиційно. Дідьє Дешам має вже не тільки основу, а й стіни. До літа 2016-го року потрібно тільки встигнути виконати декоративні роботи і з цілісною, самодостатньою футбольною спорудою штурмувати домашній чемпіонат Європи.

Хоча, французи реально готові до боротьби вже зараз. Точніше буде сказати, "триколірні" своєї готовності не втратили після чемпіонату світу. Потужний старт господарів віщував "європейським бразильцям" дуже непросте життя. Але, забігаючи наперед, варто віддати португальцям належне: в другій половині першого тайму вони зуміли вирівняти гру і змушували французів думати не тільки про напад, але й про захист.

Щоправда, за перші 45 хвилин гостям так і не вдалося нанести у стулку воріт Манданди бодай одного удару. Данні, Нані, Гомеш після швидких і комбінаційних дій виходили на ударні позиції, але пробивали в молоко.

Проблемою португальців було також те, що мовчав Кріштіану Роналду. А от його партнер по мадридському "Реалу" Карім Бензема забив уже на третій хвилині. Поки португальці вибудовувались у захисті, Антоні Грізманн кулею увірвався в штрафний майданчик гостей зліва, прострілив на дальню стійку, звідки (набігши туди) пробив по воротам Руйа Патрісіу Бакарі Санья. Голкіпер складним сейвом витягнув м'-яча, але добити шкіряного Бенземі не завадив ніхто – 1:0.

Швидкий гол французів не розслабив і наступні хвилин десять господарі продовжували тримати у напрузі Патрісіу та його партнерів. Прекрасна робота з м'ячем, швидкий перехід через центр поля, креативні і оригінальні ідеї залишали приємне враження від гри команди Дідьє Дешама. Вже трохи пізніше, повторимось, португальцям вдалось вирівняти ситуацію, причиною чого стала, як здалося, не тільки активність гостей, а й незібраність господарів на чолі з Полем Погба.

Другий тайм видався неоднозначним. Власне, хід подій наголошував на товариському статусові поєдинку. Обидві команди не боялись ризику, авантюр, і імпровізацій- навряд чи там само колективи грали б в офіційному поєдинку. Португалія сильніше почала другий тайм- зокрема, нарешті нагадав про себе цупким ударом головою Роналду. Однак лідера португальської збірної класним сейвом зупинив Стів Манданда. Фернанду Сантуш, очевидно, попросив своїх підопічних грати агресивніше попереду, жертвуючи, можливо, навіть надійністю у захисті.

Тож другий пропущений гол важким ударом для гостей не став. До такого розвитку подій португальці (якщо не свідомістю, то хоча б десь на рівні підсвідомості) мали бути готовими. Поль Погба після пасу Евра від лінії воріт забив якраз після пориву суперника. Майже відразу після того вихід один на один загубив Блез Матюіді, а вже після того забила Португалія. Фернанду Сантуш прибрав з поля Роналду і гравець, котрий його замінив – молодий Жоау Маріо – першою ж своєю активною дією заробив пенальті. Гравець "Спортінга" вміло використав наданий Полем Погба простір і підставився під фол опонента. Пенальті реалізував Рікарду Куарежма, забивши за збірну після шестирічної (!) перерви. На більше гості не спромоглися, хоча, в тих таки Маріо та Куарежми були нагоди вирвати для своєї команди нічию.

Але результат в такому матчі для Фернанду Сантуша – справа не перша, і, можливо, навіть не друга. Наставник зібрався будувати нову команду і сьогодні до основи була закладена перша цеглинка. І навіть в стані перебудови з Сантушом на чолі в португальців значно яскравіші перспективи, ніж в стабільності, але з Паулу Бенту біля керма.